Chcete si koupit licenci na software a dostal se k vám pojem “druhotný software”? 

Co to to tedy vůbec je druhotný software? A proč je to mnohonásobně levnější, než úplně nový software?

Druhotný software je naprosto běžná legální licence, která se od té nové liší pouze tím, že ji již v minulosti vlastnil někdo jiný a mohla být již použita.

Ovšem druhotná licence není to samé, jako tričko ze „second handu“, protože software se nedá opotřebovat, narozdíl od hmotných věcí.

Rozdíl mezi druhotnou a novou licencí je tedy pouze cena. U nás můžete ušetřit až 80% z původní ceny softwaru.

Tyto licence jsou samozřejmě naprosto legální a jejich zavedení na našem trhu odstartovalo rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie Směrnice 2009/24/ES – Článek 4 odst. 2 a čl. 5 odst. 1

ALAS - Druhotný software

Jak to funguje?

Druhotný software

Co když tento druhotný software pořád někdo používá?

Můžete být naprosto v klidu, protože veškeré licence, které inzerujeme, jsou předem ověřeny a z oficiálních zdrojů.

Licenci, kterou si u nás zakoupíte, budete vlastnit pouze vy a nikdo jiný.

ALAS - Co je to druhotný software

Na jiných stránkách jsou tyto licence mnohonásobně levnější, někde dokonce i v řádech desítek korun. Proč si je nemám koupit tam?

Na to opravdu velký pozor, protože by jste mohli naletět prodejcům, kteří inzerují licence z černého trhu. Tyto licence jsou takto levné, protože nejsou z legálních zdrojů a co víc, jsou extrémně nelegální v Evropské unii.

Tyto licence mohou pocházet z neoficiálních generátorů a jejich platnost může za krátkou chvíli vypršet a vy tak přijdete o peníze.

Zároveň také mohou být tyto licence nakupovány z kradených kreditních karet a vy tak budete mít v držení produkt, který dříve mohl někomu velmi uškodit.

Může se také jednat o nelegální licence, určené pouze vývojářům, a nikoliv pro koncového odběratele.

Kdyby někomu nestačil fakt, odkud tyto nelegální licence pocházejí a stále by jej lákala nízká cena, velkým varováním by mělo být to, že tyto licence nemusí fungovat dlouho. A nejen to, užívání těchto licencí je nelegální a jejich zakoupením, byste se mohli vystavit nepříjemné zkušenosti se zákonem.

Poslední problematika nelegálního software je ta, že jej nikdy nevlastníte. I pokud vám prodejce poskytne na první pohled atraktivně vypadající doklad, ani on sám licenci pro tento software nevlastní a tudíž ji nemůžete vlastnit ani vy sami. 

V případě problému tak software nebudete moci žádným způsobem reklamovat a ani oficiální distributoři vám nebudou schopni pomoci.

Kupujete tedy pouze takzvaného “zajíce v pytli” nebo “časovanou bombu”, která může kdykoliv bez varování explodovat.

ALAS - Co je to druhotný software

Jak tedy poznám, která licence je v pořádku?

Nakupujte z ověřených zdrojů a specializovaných e-shopů, jako je například ten náš a budete mít jistotu, že kupujete legální a oficiální produkt a zároveň záruku na reklamaci a podporu.

Snažíme se, aby naše ceny byly více, než uspokojivé a vy tak nebudete muset naprosto vyprázdnit svoji peněženku za kvalitní software.

Gratulujeme, nyní víte co je to druhotný software. Jako odměnu za přečtení článku je zde slevový kód pro příjemnější nakupování: ODMENA2

ALAS - Co je to druhotný software
Zpět nahoru