Máte operační systém Windows a nemáte instalační DVD? Nevadí, zde máte návod jak vytvořit bootovací USB a nainstalovat tak systém z flash-disku. Instalační soubor ISO můžete stáhnout z naší sekce Ke stažení nebo po objednání kde obdržíte odkaz ke stažení nástroje kde si operační systém stáhnete.

Postup

Pro vytvoření bootovacího USB pro Windows budete potřebovat USB flash disk o minimální kapacitě 8GB naformátovaný na FAT32 (výchozí) o kapacitě alespoň 8GB a nástroj Rufus, který můžete stáhnout na stránkách ZDE.

Po spuštění nástroje Rufus se zobrazí okno, kde si v první kolonce vyberete flash-disk na který chcete ISO soubor nahrát.

Bootování Rufus

V druhé kolonce si vyberete pomocí tlačítka „VYBRAT“ ISO soubor z Vašeho PC, který chcete na flash-disk dát. Otevře se Vám okno, kde si v PC najdete k ISO souboru cestu.

Bootování Rufus

Po vybrání se zobrazí různé nastavení, které necháte beze změn. V dolní části okna Rufus klikněte na tlačítko „START“, kde se následně zobrazí upozornění, že se vložený flash-disk naformátuje a budou z něj všechna původní data vymazána.

Bootování Rufus

Nyní už pobíhá kopírování ISO souborů na flash-disk, bude to trvat cca 10 minut.

Bootování Rufus

Úspěšné kopírování skončí zprávou „PŘIPRAVEN“, nyní stačí kliknout na „ZAVŘÍT“. Na flash-disku jsou úspěšně nakopírované instalační soubory včetně nabootování.

Nyní můžete po restartu PC systém instalovat. Nastavení bootování najdete v BIOSu.