Nabídka softwaru Microsoft Windows 8

Operační systém Windows 8 Vám zajistí pohodové využívání Vašeho zařízení. Windows si můžete pořídit jak pro firemní účely tak i do domácností.

Jedná se o operační systém od firmy Microsoft z řady Windows NT, která byla vydána 26. října 2012. Byla určena jak pro desktop, tak i pro přenosné počítače (notebooky) a tablety, což byla novinka. Z tohoto důvodu byla ze systému odstraněna Nabídka Start (byla nahrazena dlaždicovým přehledem nainstalovaných aplikací, nicméně brzy se objevily uživateli vytvořené modifikace, které ji do systému vracely). Do systému byla přidána podpora Moderních aplikací (též nazývány Metro-style aplikace, univerzální aplikace atp.), které jsou distribuovány pouze prostřednictvím Windows Store za účelem zvýšení bezpečnosti a usnadnění jejich instalace (podobně jako na mobilních zařízeních).

Systém se měl stát nástupcem verze Windows 7, ale ani v součtu s verzí Windows 8.1 nedosáhl ani jedné třetiny rozšíření na trhu, jaké měl starší systém. Nepřekonal v podílu na trhu ani v té době již zastaralou a nepodporovanou verzi Windows XP. Nástupce je systém Windows 10.

Zobrazen jediný výsledek

Koupit produkt

Microsoft Windows 8.1 Pro

299  vč. DPH
Zpět nahoru
Do 15 minut